Přijímací řízení na katedře germanistiky – shrnující informace

Bakalářský studijní program

Termín ústní zkoušky

datum: 4. 6. nebo 11. 6. 2024

čas: 11.00 – 14.00

místnost: J 532 (Jeronýmova ulice 10, České Budějovice)

Průběh ústní zkoušky

Přijímací zkouška do bakalářského studia má formu ústního pohovoru vedeného v německém jazyce a ověřuje komunikační kompetenci na úrovni B1.1 podle SERR. Úvodní představení se a krátký rozhovor o motivaci ke studiu německého jazyka se nehodnotí. Hodnocena je bezprostředně následující ústní zkouška, která zahrnuje rozhovor na téma zadaného obrázku a práci s krátkým textem na úrovni B1.1.

Uchazeč či uchazečka se nejpozději den před zamýšleným konáním pohovoru (tedy nejpozději 3. 6. nebo 10. 6. 2024) zaregistruje k vedení ústního pohovoru buď prezenčně na půdě katedry germanistiky PF JU nebo distančně prostřednictvím platformy MS Teams a zároveň ohlásí plánovaný termín přijímacího pohovoru e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě distančního pohovoru obdrží uchazeč či uchazečka ve stanoveném termínu elektronickou pozvánku k pohovor v MS Teams. Přijetím této pozvánky uchazeč souhlasí s nahráváním pohovoru a jeho archivací.

Kritéria hodnocení ústní zkoušky

Obsah promluvy: 20 b.
Spisovnost a kultivovanost projevu: 20 b.
Výslovnost: 20 b.
Volba lexikálních prostředků: 20 b.
Gramatická správnost; přehled o gramatickém systému němčiny: 20 b.
Ústní zkouška je hodnocena maximálně 100 body. Přijati nemohou být uchazeči, kteří nezískali u ústní zkoušky alespoň 60 bodů.

Navazující magisterský studijní program

Termín ústní zkoušky

datum: 5. 6. nebo 12. 6. 2024

čas: 11.00 – 14.00

místnost: J 532 (Jeronýmova ulice 10, České Budějovice)

Průběh ústní zkoušky

Přijímací zkouška navazujícího magisterského studia ověřuje znalost německého jazyka na úrovni B2 (podle SERR), a sice na základě ústního pohovoru. Uchazeč či uchazečka složí ústní zkoušku zahrnující rozhovor na zadané téma a reakci na citát. Úvodní představení se a rozhovor o motivaci ke studiu učitelství německého jazyka se nehodnotí.

Uchazeč či uchazečka se prosím nejpozději den před zamýšleným konáním pohovoru (tedy nejpozději 4. 6. nebo 11. 6. 2024) zaregistruje k vedení ústního pohovoru buď prezenčně na půdě katedry germanistiky PF JU nebo distančně prostřednictvím platformy MS Teams a zároveň ohlásí plánovaný termín přijímacího pohovoru e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kritéria hodnocení ústní zkoušky

1. Obsah promluvy: 20 b.
2. Spisovnost a kultivovanost projevu: 20 b.
3. Výslovnost: 20 b.
4. Volba lexikálních prostředků: 20 b.
5. Gramatická správnost; přehled o gramatickém systému němčiny: 20 b.