Úspěšná účast katedry geografie na konferenci DigiGeo 2024

Technická univerzita Liberec se stala spolu s pražským Národním pedagogickým institutem hostitelem i organizátorem konference s názvem DigiGeo 2024. Jak už název napovídá, program konferenčního jednání, které se konalo od 5. do 7. června 2024, se zaměřoval na integraci digitální kompetence (nejen) v geografickém vzdělávání. Celá akce byla určena zejména pro učitele geografie a další předmětů. Svou výraznou stopu zanechali v rámci této akce i studující a pedagogové naší fakulty. Jak konkrétně? To už nám napsali přímo kolegové z katedry geografie PF JU. Zde je jejich vyjádření:

Během předkonferenčního programu se 6 studentek a studentů KGE PF JU aktivně zapojilo a prezentovalo své vlastní výukové aktivity. Jejich příspěvky byly inspirací pro ostatní účastníky a současně ukázkou toho, jak mohou být digitální nástroje efektivně využity ve vzdělávání.

Vyučující z katedry geografie (KGE PF JU) vedli workshopy na téma GEOcirkus a také Webové mapy a mapové aplikace ve výuce geografie, které byly velmi dobře přijaty učiteli z praxe a zdůraznily naše silné digitální kompetence jako součást inovativního přístupu ke geografii. Tyto workshopy poskytly účastníkům praktické dovednosti a nové perspektivy, jak začlenit geografické technologie do kurikula a přispět tak k aktuální revizi RVP.

Jsme vděční za příležitost sdílet naše znalosti a vášeň pro geografii se širší akademickou komunitou a těšíme se na další podobné akce, kde můžeme představit výsledky naší práce.

Více informací a galerii fotografií z proběhlé akce naleznete na: https://kgd.fp.tul.cz/akce/digigeo2024

Tým KGE PF JU

#DigiGeo2024 #DigitálníKompetence #Geografie #RevizeRVP #PFJU #KGEPFJU