STEM a formativní hodnocení – publikační úspěch kolektivu autorů z Pedagogické fakulty JU!

Pět spoluautorů z Pedagogické fakulty JU – Iva Žlábková, Jan Petr, Iva Stuchlíková, Lukáš Rokos a Alena Hošpesová – ve spolupráci se svými zahraničními kolegy s radostí oznamují vydání nové knihy s názvem „Developing Formative Assessment in STEM Classrooms“ v prestižním nakladatelství Routledge (Taylor & Francis Group).

Kniha shrnuje zkušenosti z mezinárodního projektu Assess Inquiry in Science, Technology and Mathematics Education (ASSIST-ME) a jejím cílem je podpořit výzkumné pracovníky, vzdělavatele učitelů a samotné učitele z praxe při orientaci v otázkách souvisejících s formativním hodnocením a jeho použitím v praxi. Tým z Pedagogické fakulty JU se zaměřil na pohled učitelů z praxe na formativní vrstevnické hodnocení (kapitola má název Development of teachers´ perspective on formative peer assessment).

Tato publikace představuje významný přínos v oblasti vzdělávání a poskytuje cenné nástroje a strategie pro efektivní formativní hodnocení ve STEM výuce. Děkujeme všem, kteří se podíleli na tvorbě této knihy a přispěli k jejímu úspěšnému vydání.