S únikovou hrou za poznáváním přírodních věd, technologií a dalších zajímavostí

Přesně týden před skončením školního roku - v pátek 21. června, a potom ještě v pondělí 24. června přivítali na naší katedře biologie žáky z českobudějovické Základní školy Dukelská pod vedením Mgr. Michala Dedka a Ing. Jaroslavy Blažkové. Žáci měli možnost zapojit se do speciálně připravené STEM únikové hry – výstupu bakalářské práce Sáry Kubešové, která celý program nachystala a vedla. Úniková hra je navržena tak, aby podporovala zájem žáků o poznatky z přírodních věd, technologií, inženýrství a matematiky. Současně má příběhovou linku a žákům jsou postupně předkládány různé výzvy a hádanky, které žáci musí řešit pomocí svých znalostí a dovedností v oblasti STEM. Celý proces byl velmi interaktivní a zábavný, což umožnilo žákům získat nové poznatky hravou formou.