Písecká Základní škola Josefa Kajetána Tyla se oficiálně stala naší fakultní školou! Těšíme se na spolupráci!

Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek se v pondělí 5. února 2024 stala naší fakultní školou, a je tak oficiálním partnerem fakulty při zajišťování pedagogické praxe budoucích učitelů a dalších pedagogických pracovníků. Z tiskové zprávy písecké základní školy dále uvádíme:

Smlouvu o spolupráci a udělení statusu fakultní školy podepsali na písecké radnici za přítomnosti zástupců vedení města pana starosty M. Čapka, pana místostarosty M. Přibáně a vedoucí odboru školství a kultury A. Klimešové děkanka fakulty Helena Koldová a ředitel základní školy P. Koc. Byli přítomni i zástupci ředitele, proděkan fakulty pro praxe M. Procházka, emeritní ředitel školy J. Hladký a členové školské rady za rodiče i zřizovatele Š. Činátlová a R. Koc.

S pedagogickou fakultou spolupracujeme už dlouho. Nyní ale začíná nová etapa intenzivní a systematické spolupráce. Museli jsme splnit řadu požadavků, abychom se fakultní školou mohli stát. Jsme velmi rádi, že se to nakonec povedlo.

Status fakultní školy přináší benefity i našim pedagogům či žákům. Partnerstvím s fakultou získáváme možnost nadstandardního přístupu k informacím, ke vzdělávacím programům a projektům či k doplňkovým službám. Od spolupráce si slibujeme i personální zajištění školy do budoucna. Naši učitelé se stávají partnery kateder fakulty a výzkumných týmů, které se podílejí na přípravě budoucích kantorů, nebo realizují výzkum v jednotlivých oblastech a oborech vzdělávání, které souvisejí se studijními programy fakulty. Máme co nabídnout. My jako vedení školy i jednotliví pedagogové budeme také spolupracovat s pracovišti fakulty na přípravě a realizaci přednášek, seminářů pro studenty učitelství, budeme se podílet také na poskytování konzultací či na tvorbě výukových materiálů.

Status je škole přidělen na dva roky, smlouva o spolupráci se automaticky prodlužuje o další dva roky, a to i opakovaně, dokud o to budou mít škola i fakulta zájem.

Po podpisu smlouvy následovala prohlídka organizovaná vedoucí odboru školství a kultury pro vedení školy a zástupce pedagogické fakulty do Sladovny, galerie dětem hrou, kde vznikl další záměr spolupráce s Pedagogickou fakultou.

Tolik tedy z tiskové zprávy.

Naše fakulta je pyšná na to, že se okruh spolupracujících škol neustále rozšiřuje a že se dlouhodobě a systematicky rozvíjí oboustranně výhodná a podnětná spolupráce!