Pamětní listy a medaile udělené rektorem Jihočeské univerzity a děkankou Pedagogické fakulty JU vytvořili na katedře výtvarné výchovy PF JU

Začátek letošního akademického roku byl spojen s řadou slavnostních akcí, na nichž byla oceněna řada osobností.

Nejprve při slavnostním zahájení akademického roku 2023/2024 předal rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. poprvé ceny za vynikající pedagogické výsledky a popularizaci vědy. Pamětní listy a medaile nově udělovaných ocenění vytvořili členové katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty JU. Na designu medaile Jarlochovy ceny za vynikající pedagogické výsledky se podílelo několik autorů – medaile tvarově vychází z návrhu Mgr. Josefa Lorence, Dr., typografickou část navrhl Mgr. Karel Řepa, Ph.D. a samostatné sochařské zpracování bronzového odlitku vytvořila Mgr. Olga Divišová.

Autorkou grafického listu Ceny Jany Anny Kateřiny Zátkové za popularizaci vědy je akademická malířka doc. Lenka Vojtová Vilhelmová. Grafika vytvořená kombinací mezzotinty, suché jehly a perforací představuje Möbiovu pásku nazývanou též jako Simonyho prstenec.

Paní docentka Lenka Vojtová Vilhelmová je rovněž autorkou grafického listu, který byl součástí ocenění, které u příležitosti 75 let Pedagogické fakulty JU předávala na slavnostním zasedání vědecké rady děkanka PF JU doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D.

Všem našim výtvarníkům, kteří se podíleli na návrzích a realizaci medaile i grafických listů, děkujeme za jejich dlouhodobou skvělou práci a zároveň za nepřehlédnutelnou reprezentaci fakulty a celé Jihočeské univerzity!