Na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley přednášel proděkan PF JU Stanislav Kraft

Proděkan pro zahraniční vztahy Pedagogické fakulty JU doc. RNDr. Stanislav Kraft, Ph.D. přednášel v září 2024 na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley (University of California, Berkeley). Podle většiny univerzitních žebříčků patří tato univerzita mezi deset nejlepších univerzit na světě. Přednáška proběhla na špičkovém pracovišti Institute of Transportation Studies zaměřujím se na dopravní plánování. Přednáška na téma „Using GIS for understanding the spatial organization and safety of motorcycle transportation“ se soustředila na využití pokročilých geoinformatických metod při analýze prostorové organizace motocyklové dopravy a její bezpečnosti. Přednášky se účastnilo čtyřicet posluchačů z řad zaměstnanců a studentů Kalifornské univezity v Berkeley. Součástí přednáškového pobytu byla zároveň prohlídka univerzitních kampusu a laboratoří, diskuse se zaměstnanci a přivítání přednášejícího studenty institutu v podobě tzv. cookie social meetingu. Po loňské přednášce na Harvardově univerzitě (také jsme o ní na webu PF JU informovali) se jednalo o další přednášku našeho kolegy Stanislava Krafta na významné mezinárodní instituci. Po absolvování přednášky byl Stanislav Kraft osloven s nabídkou bližší spolupráce na aktuálně realizovaných projektech na UC Berkeley. Děkujeme za vzornou reprezentaci!