Když se z konference stane festival pedagogické inspirace

Konference Pro Futuro se staly nedílnou součástí dění na naší fakultě, ve kterých se pedagogové i studenti setkávají s cílem rozvíjet vizi budoucího absolventa Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. A k rozvíjení této vize si mimo jiné zvou vynikající odborníky z akademické sféry i skvělé učitele základních a středních škol. Pošesté se tato konference konala 14. června 2024 v Aule Miroslava Papáčka a byla tentokrát zaměřena zejména na nejrůznější formy pedagogické praxe studentů učitelství. O reflektivní praxi ve vzdělávání budoucích učitelů hovořil prof. PhDr. Tomáš Janík, Ph.D., M.Ed. Neméně zajímavou přednášku měl doc. PaedDr. Jan Slavík, CSc., který své vystoupení nazval Od praxe k textu a zase zpátky aneb Hobitovskou cestou k transdidaktice. O konkrétních možnostech, které se nabízejí prostřednictvím virtuálních hospitací, diskutovali doc. Mgr. Petr Najvar, Ph.D. a Mgr. Tomáš Pavlas. Skvělé byly i ukázky reflektivních přístupů v přípravě budoucích učitelů, se kterými přítomné seznámily Mgr. Tereza Češková, Ph.D. a Mgr. Veronika Najvarová, Ph.D. Zkrátka opět úžasné setkání naplněné inspirací pro učitele, učitele učitelů a samozřejmě i pro budoucí učitele – naše studenty. Těšíme se na další setkání!