Jarní prázdniny s matematikou - a nejen s ní!

Tak už je to tady! Akce, která slibuje matematické dobrodružství o vesmíru formou zábavné hry, právě začala. Od pondělí do pátku (6. 3. - 10. 3.) se koná příměstský tábor pořádaný naší katedrou matematiky. S doplňkovými aktivitami se do této skvělé akce zapojily katedry výtvarné výchovy a tělesné výchovy a sportu. Z fotografií, které jsme pořídili hned při zahájení akce, je zřejmé, že do tajemství vesmíru se děti ponořily s pomocí Navigačního portálu velmi energicky. Dopoledne děti počítaly, jak se dá vesmírem cestovat, odpoledne pak kreslily při workshopu Vesmírná odysea některé hvězdy, planety i černé díry. Nejmladšímu účastníkovi příměstského tábora je sedm let, nejstaršímu čtrnáct, z nejvzdálenějšího města je pak účastník z Přerova nad Labem.

Týdenní akce nabídne celou plejádu aktivit podporujících mimo jiné logické myšlení, prostorovou představivost i schopnost rozhodovat se.