Evropský týden udržitelného rozvoje na naší fakultě

„Jak se učit o udržitelném rozvoji“

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je festivalem nejrůznějších akcí jako jsou například konference, výstavy, workshopy, přednášky, exkurze, semináře, dny otevřených dveří a spousta dalších aktivit. Cílem této akční rozmanitosti je zřetelné vyjádření toho, jak nám záleží na budoucnosti světa, ve kterém žijeme. Evropský týden udržitelného rozvoje se koná v termínu 20. – 26. září 2024 a zapojit se do něj může každý, kdo uspořádá jakoukoli akci, které se váže k dané problematice.

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se plánuje zapojit zajímavou výstavou s názvem Jak se učit o udržitelném rozvoji. Proto neváhejte a přijďte se podívat, najdete nás ve dvoře budovy Pedagogické fakulty JU v Jeronýmově ulici 10.

Na výstavě budou s využitím posterů prezentovány fotografie a texty, které budou konkrétně ukazovat, jak souvisí téma udržitelnosti se vzděláváním, jaké jsou didaktické přístupy k prezentaci udržitelnosti ve školách, opomenuty nezůstanou ani příklady dobré praxe z vybraných základních a středních škol. V rámci této výstavy bude připraven i program pro žáky z českobudějovických základních škol. Pedagogická fakulta JU chce Evropský týden udržitelného rozvoje pojmout jako takový malý festival pedagogické inspirace právě s ústředním tématem ekologické, ekonomické, kulturní i sociální udržitelnosti.