Devátý ročník popularizační akce Fyzika & technika na Lanovce přilákal stovky účastníků

Poslední květnový den patřil již tradiční interaktivní akci Fyzika a technika na Lanovce, která dokázala po roce přilákat opět davy návštěvníků do areálu Pedagogické fakulty JU v Českých Budějovicích. Malí i velcí badatelé si s nadšením užívali pestrou paletu interaktivních exponátů, které jim zábavnou formou přiblížily tajemství fyziky a techniky.

Nechyběly klasické předváděcí akce jako obrábění na ministavebnicích UNIMAT, Curieho motory, překotný a nepřekotný hranol či fascinující hořící bubliny. Kromě nich si návštěvníci mohli vyzkoušet i mnoho dalších novinek a nechat se unášet světem vědy. Atmosféru doplňovaly poutavé demonstrace a výklady studentů a pedagogů, kteří s radostí sdíleli své znalosti a nadšení pro vědu.

Nenechte si ujít příští ročník, ať už jste žáci, studenti, učitelé, nebo jen zvědaví kolemjdoucí!

Veliké poděkování patří organizátorům z řad studentů a pedagogů naší fakulty! Opět jste byli skvělí!

Atmosféru tohoto úžasného dne dokumentují fotografie, které najdete zde: https://photos.app.goo.gl/aJkYypGacdicPu3W9