Děkovný dopis adresovaný naší paní děkance

Pochvalná slova, která motivují i zavazují!

Vážená paní děkanko.

Chtěla by vám touto cestou moc poděkovat za krásný den, který jsme mohli strávit v pátek na vaší fakultě. Nebýt mého syna, který je studentem pedagogické fakulty, tak jsme se o té skvělé akci ani nedoslechli. Ale díky tomu mohly děti ze Základní školy ve Volyni zažít vědu na svou vlastní kůži. A velmi si to užily.

Chci moc poděkovat za ochotu, jelikož tam má třída měla domluvený ještě program s přírodopisem, kde naši žáci měli možnost pracovat i s mikroskopy. Děti se mohly podívat na vysokou školu, většina tuto možnost ještě nikdy neměla. Ale akce fyziky a techniky byla naprosto úžasná. A to neříkám jako matka syna, který tam byl. On sám moc dobře ví, že bych byla ten největší kritik, ale bylo to naprosto skvělé. Vybrání místa, kde jsme měly děti za oplocením a děti nemusely dávat pozor, zda někoho nesrazí. Ve škole přístupné toalety, hlavně pro naše dívky. A veškeré pokusy byly úchvatné. Studenti a všichni z fakulty vše krásně vysvětlovali, snažili se dětem vše objasnit a vysvětlit. Všichni byli milí, vstřícní a moc ochotní. Za to jim všem patří velké díky. Děti vyzkoušely snad opravdu vše. Po cestě vyprávěly, jak mají ohořelé chloupky, kdo se nebál, na co sáhnout. Střílení umělohmotnou lahví byla dokonce skvělá zábava i pro jinak znuděné puberťačky.

Chtěla bych vám moc poděkovat, jsme moc rády, že jsme si právě tuto akci pro děti mohly vybrat a určitě pokud budete pořádat další podobné akce, tak se velmi rádi zase s naší školou zúčastníme, i když to nemáme nejblíže.

Moc děkuji za naše žáky i za mé kolegyně.

Renáta Lejsková