Letní škola migračních studií na Jihočeské univerzitě

LETNÍ ŠKOLA MIGRAČNÍCH STUDIÍ NA JIHOČESKÉ UNIVERZITĚ

Dovolujeme si Vás pozvat na Letní školu migrace a integrace, která se uskuteční i v roce 2013 ve spolupráci IOM a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Termín Letní školy bude od neděle do pátku 1.- 6. září 2013.

Letošní škola bude zaměřená především na integraci imigrantů, jejich participaci a podporu různorodosti ve společnosti s mnoha praktickými příklady. Letní škola, kterou IOM každoročně pořádá je unikátním prostorem, kde se potkává akademický svět se světem praxe.

Expertem z USA bude Romi S. Mukherjee, který vyučuje na Sciences Po-Paris. Dalšími významnými přednášejícími budou Dušan Drbohlav z Univerzity Karlovy, Michal Vašečka z Masarykovy univerzity v Brně, Salim Murad z Jihočeské univerzity, Petra Ezzeddine z Univerzity Karlovy, Dmytro Vikhrov z CERGE aj. Z praxe se představí zahraniční experti z Německa (BAMF - Federální úřad pro migraci a azyl), Rakouska (vídeňský odbor MA17 pro integraci a diverzitu a Portugalska (ACIDI - úřad vysokého komisaře pro imigraci a inter-kulturní dialog). Tito zahraniční experti se zaměří na obecné principy integrace, podpory různorodosti, participace ve svých zemích a městech.

Letní škola je určena pro české studenty, české mladé profesionály z NNO, státní správy, samosprávy aj. a omezený počet zahraničních studentů a mladých profesionálů. Výukovým jazykem bude angličtina.

V příloze naleznete program a instrukce pro účastníky. Veškeré informace jsou publikovány v českém a anglickém jazyce na www.iom.cz.

Letošní účastnický poplatek pro účast na celém programu Letní školy byl stanoven na 2 300 Kč, což je cena za 6 nocí na studentských kolejích, 5 snídaní a 5 obědů a drobný poplatek za program Letní školy. V případě, že účastník z České republiky nebude potřebovat ubytování, nebo bude mít jiné požadavky ohledně délky pobytu, prosíme o kontaktování organizátorů z IOM Praha. Zejména bychom byli rádi za účast mladých profesionálů z českých NNO, státní správy a lokální samosprávy, kde předpokládáme individuální domluvu ohledně délky možné účasti na LŠ dle možností dovolené a vytíženosti zaměstnavatelem.

V týdnu od 17. 6. 2013 je na www.iom.cz otevřena formální registrace na Letošní školu, na jejímž základě bude účastníkům zaslán zvací dopis.

V případě dotazů mne prosím neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na viděnou v Českých Budějovicích!

Za KSV PF JCU
Anna Maršíková