Letní škola migračních studií na Jihočeské univerzitě

LETNÍ ŠKOLA MIGRAČNÍCH STUDIÍ NA JIHOČESKÉ UNIVERZITĚ

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity hostí v týdnu od 3. do 7. 9. 2012 Letní školu migračních studií. V rámci 4. ročníku Letní školy migračních studií, kterou v letošním roce organizuje IOM Mezinárodní organizace pro migraci a Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity, bude mít 40 studentů z České republiky a více než deseti zemí světa, jedinečnou možnost zúčastnit se přednášek, workshopů či panelových diskuzí na téma integrace, migrace a klimatické změny, genderu či boje proti obchodování s lidmi. Doplňující aktivity však pokrývají i další témata spojená s migrací nejen v ČR.

Slavnostní zahájení proběhne na radnici v Českých Budějovicích za účasti pana Juraje Thomy, primátora Českých Budějovic, prof. Libora Grubhoffera, rektora Jihočeské univerzity a paní Lucie Sládkové, ředitelky IOM Mezinárodní organizace pro migraci v Praze. Během Letní školy vystoupí například kulturní atašé Velvyslanectví Spojených Států Sherry Keneson-Hall, Lori M. Hunter z University of Colorado, Dušan Drbohlav z Karlovy univerzity, Salim Murad z Jihočeské univerzity, zástupci organizací pracujících s migranty v Českých Budějovicích a Ministerstva vnitra a další odborníci. Letní škola migračních studií se koná za finanční podpory Velvyslanectví Spojených Států.

Program a další informace naleznete na webových stránkách IOM

Program ke stažení (.pdf)

Kontaktní osoba:
Anna Maršíková