Toto je záložní verze starého webu Pedagogické fakulty JU (https://old.pf.jcu.cz), která již nebude dále aktualizována.
 
Od září 2022 funguje nový web fakulty na standardní adrese https://www.pf.jcu.cz.

Symbol PF Anotace diplomovch prac - 2002 - Katedra tlesn vchovy a sportu

Anotace diplomovch prac - 2002

Katedra tlesn vchovy a sportu

Kateina Benkov

Teoretick rozbor impaktn zte pi doskocch a odrazech ve sportu

Tato prce je zamena na rozbor zte, kter psob na lovka nejen ve sportu, ale i v bnm ivot. Obsahuje strun seznmen s hlavnmi anatomickmi komponentami, kter jsou velmi vznamn pi pohybu. Nkter kapitoly z anatomie jsou pro nzornost doloeny obrazovou plohou. V prci jsou rozpracovna sportovn odvtv, ve kterch bylo clem pedevm postihnout vliv zaten na organismus. Je zde kladen draz tak na zdravotn strnku lovka a dsledky zte. Podkladem pro tvorbu tto prce byla dostupn literatura z oblasti anatomie a biomechaniky. Ke zpracovn informac bylo pouito metody vyhovujc charakteru prce, a to pedevm metody pm.

Vedouc prce: Mgr. Gustav Bago

Zdenk Blaek

Nvrh metodiky ncviku nahrvky ve volejbale

Prce se zabv problematikou nahrvky, jej technikou a taktikou, nastiuje jednoduchou metodiku, kter by mohla zvit rove tto ton hern innosti jednotlivce.

Vzkum byl proveden v drustvu dvek hrajcch oblastn pebor ky, charakteristika souboru je vyerpvajc. Byl vybrn oven test pro zjitn rovn nahrvky, aplikovan ped zahjenm a po ukonen trninkovho cyklu. Nespornm kladem prce je pehled nkterch hernch cvien pro ncvik nahrvky, kter jsou rozdleny podle jednotlivch etap.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Ji Bro

Nvrh testov baterie pro kontrolu vkonnosti hrek v trninkovch centrech mldee - basketbal

Prce je zamena k vytvoen testov baterie pro poteby basketbalovch oddl. Je rozdlena do dvou st - prvn obsahuje teoretick vchodiska, konkrtn se zabv charakteristikou obdob dtstv a adolescence, testovnm obecn, pohybovmi schopnostmi, popisem standardizovanch test. Druh st prce pedstavuje koly - zpracovat dostupnou literaturu k danmu tmatu, zpracovat nvrh testov baterie a ovit jej proveditelnost. V podstat jde o standardizaci testu.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Petr Buchar

Charakteristika zte rozhodho pi utkn v basketbalu

V tto prci se autor zabv poadovanmi osobnostnmi charakteristikami rozhodho, vcnou charakteristikou innost spojench s rozhodovnm v basketbalu, zatenm, energetickm vdejem, navou. Fundovan rozbor problmu je podpoen etnmi odkazy na bohat referenn seznam, vetn zahraninch zdroj. Informace zde obsaen jsou vcn,vstin a mohou bt vyuiti pro zskn zkladnch vdomost, zejmna u zanajcch rozhodch basketbalu, ale i ve koln tlesn vchov, zejmna i proto, e jsou podpoeny osobn prax a zkuenost diplomanta. Prce je doplnna grafy a tabulkami.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Jan ech

Sledovn innosti vyuovacch jednotek na stednch kolch v okrese esk Budjovice

Diplomant se ve sv prci zabval przkumem innosti vyuovacch jednotek tlesn vchovy na stednch kolch v eskch Budjovicch. Jej soust jsou i tabulky a grafy. Z cle prce vyplvaj konkrtn koly, hypotzy nebyly stanoveny. K zjiovn innosti vyuovacch jednotek TV zvolil metodu chronometre a metodu sledovn srden frekvence.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Irena echov

Vypracovn a oven streinkovho programu pro hodiny TV na 2. stupni Z

Clem diplomov prce bylo vypracovat streinkov program a uplatnit jej v hodinch TV na 2. stupni Z. Program byl realizovn po dobu 3 msc se ky estch td. ci byli rozdleni do dvou skupin - kontroln a experimentln. Vsledky psobn streinkovho programu byly posuzovny podle vstupnch a vstupnch men rovn svalovch dysbalanc na potku a na konci tmsnho programu.

Prce je doplnna testovac bateri s popisem vybranch cvik pomoc nkres figurek. Vsledky men jsou zpracovny a znzornny v pehlednch tabulkch.

Vedouc prce: Mgr. Monika Ranglov

Jana ermkov

Teoretick studie psychologickch aspekt pohybovho uen

Hlavnm zmrem prce je pro tlovchovnou a sportovn praxi pedagog vytvoit pehledovou studii danho tmatu a upozornit na urit rezervy v pohledu na proces motorickho uen. Titm je obsahov analza esk odborn asopiseck a knin literatury vztahujc se k tmatu. st prce zabvajc se sociln strnkou motorickho uen me bt velmi inspirativn pro praxi uitel tlesn vchovy na rznch stupnch kol. V zvrech jsou naznaeny souvislosti uen a vchovy spolu s hierarchi hodnot ve sportovn innosti.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Milada Krej, CSc.

Kateina Dimmerov

Historie eskho jachtingu

Diplomov prce shrnuje problematiku vvoje a uspodn eskho jachtingu od jeho potku do souasnosti s nutnm nhledem do vvoje jachtingu svtovho.

Prce zachycuje velmi irok obdob, kter je velmi podrobn a precizn zpracovno a umouje tak podrobn zachycen vvoje tohoto sportu. Je zde vyuito irokho spektra historickch metod a odborn literatury. Prce je obohacena o zdail plohov apart, kter upesuje psemn informace.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Michal Dvok

Nvrh a oven cykloturistickch tras na Psecku a eskobudjovicku

Tato prce se zabv nvrhem a vytipovnm optimlnch cyklotras v lokalitch Psecka a eskobudjovicka. Jsou nasmrovny pedevm jako jednodenn vlety a vyjky. Koncepce nvrhu tras je urena pro irokou cykloturistickou veejnost, kde najde sv msto a npl jak zkuen turista, tak cykloturistick zatenk.

V prci je pedloeno a popsno celkem 11 nmt. Tyto trasy vedou povtinou v lokalitch kolem Psku a eskch Budjovic a nkdy se prolnaj, co nen na kodu vci, naopak me to vst k rozen pestrosti a monost vbru pi poznvn tchto sousednch region.

Vedouc prce: PaedDr. Ludvk Michalov

Pavel Hanl

Historick vvoj a rozbor techniky plaveckch zpsob a obrtek

V prci se zdailo pehledn sestavit vvoj vech souasnch zvodnch plaveckch zpsob od jejich vzniku do souasnosti. Pravidla plavn nejsou bohuel soust ttoprce, a by zde mla sv opodstatnn, jak vyplv z textu, ve kterm se diplomant zaobr jejich vlivem na vvoj jednotlivch plaveckch zpsob a obrtek.

Obohacenm prce je obrazov ploha, kter zejmna u plaveckch zpsob kraul a prsa poskytuje pknou ukzku chronologickho vvoje.

Vedouc prce: Mgr. Ivana Lohonkov

Tom Honzrek

Srovnvac studie uivatelskch vlastnost souasnch materil pouvanch k vrob obleen pro sporty v prod

Tato prce porovnv materily a vrobky z tchto materil pouvanch pi outdoorovch aktivitch. Autor zde vysvtluje monosti a zsady sprvnho oblkn - vhodnost vrstven odv a pouit jednotlivch materil. Specifikuje jejich pouit pro jednotliv vrstvy odv a doporuuje nejvhodnj kombinace.

Prce je doplnna o problematiku termoregulace, kter tvo zkladn parametry, urujc efektivn vvojov trendy, ale i zkladn pravidla pro oblkn pi outdoorovch sportech. Soust prce jsou i katalogy vrobk s podrobnm popisem parametr a vhodnosti jejich vyuit.

Vedouc prce: Mgr. Jan Schuster

Pavel Chren

Nvrh a oven cykloturistickch tras Teboska a Jindichohradecka

Koncepce nvrhu pedloenho v diplomov prci je urena pro irokou cykloturistickou veejnost, kde najde sv msto a npl jak zkuen turista, tak cykloturistick zatenk. Tit cel prce tvo metodiky pro nvrh a oven cyklotras a pot i vlastn nvrh 11 cyklotras - jsou dostaten charakterizovny a popsny. Doplnnm prce jsou plohy - mapky, itinere, vkov profily, doplkov informace.

Vedouc prce: PaedDr. Ludvk Michalov

Johana Janoukov

Sledovn a ovovn innosti vyuovacho procesu ve sportovn gymnastice u dvek 7. ronku Z se zamenm na rozvoj obratnostnch schopnost

Prce je experimentlnho charakteru, emu odpovd i jej strukturln lenn. Autorka zde rozebr v pehledu dosavadnch poznatk jednotliv problmy ppravy ve sportovn gymnastice, kter se promtaj do vuky sportovn gymanstiky na kolch. Vbr gymnastickch dovednost z osnov dostaten charakterizuje jednotliv discipliny.

Vzkumn st a zvr prce jsou zpracovny do pehlednch tabulek, kter poskytuj pohled na dan problm a dvaj pedstavu o reln vuce gymnastiky. Pro vt pehlednost jsou tabulky doplnny grafy.

Vedouc prce: Mgr. Gustav Bago

Petra Jlkov

Zjitn a srovnn rovn vuky stedisek plaveck vuky a plaveckch kol ve vybranch lokalitch

Tit tto prce spov v analze a syntze vybranch subjekt, zabvajcch se vukou plavn k 1. stupn zkladnch kol a jejich vzjemnho porovnn z hlediska obsahu jednak navzjem, jednak s nvaznost na pedpisy Ministerstva kolstv. Obsah plaveck vuky k je podrobn rozpracovn a porovnvn, otvr se tm pohled na shody a odlinosti v oblasti programov, organizan, obsahov a legislativn, a to na zkladnch kolch v eskm Krumlov, eskch Budjovicch a Opav.

Prce nabz hlub poniknut do problematiky povinn vuky plavn k 1.-5. ronku Z a usnaduje orientaci v tto oblasti uitelm, cviitelm a ostatnm zjemcm o prci ve vuce plavn.

Vedouc prce: Mgr. Ivana Lohonkov

Eva Jindichov

Historie tlesn vchovy a sportu v eskch Budjovicch od roku 1945 do roku 1956

Prce shrnuje problematiku vvoje a uspodn tlesn vchovy a sportu v . Budjovicch ve velmi vznamnm a z hlediska historickho vvoje velmi komplikovanm obdob s adou organizanch zmn ve struktue uspodn tlesn vchovy a sportu. V dsledku velmi sloit politick situace je v tomto obdob komplikovn pstup k informacm, kter autenticky zachycuj dobov dn a jsou vhodn k vdeckmu zpracovn.

Pes vechny problmy autorka zskala velk mnostv fakt, kter uspodala do podrobn a pehledn podoby.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Jana Krov

Sestaven a oven vukovho programu pro ncvik odbjen obouru vrchem a spodem v 1. ronku gymnzia v Tboe

Tit tto prce spov v sestaven a oven vukovho programu. Oven vukovho programu bylo provedeno experimentln vzkumnou metodou. Vbr cvik je v souladu s ncvikem jednotlivch zpsob odbit dan vkov kategorie. Cel st je vhodn doplnna obrzky cvien a jsou zde uvedeny i prpravn hry pro volejbal. Soust prce jsou i tabulky a grafy.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Zuzana Korbov

Vytvoen metodickho materilu pro zchranu a bezpenost v baznech

Tato prce je zpracovna formou videozznamu, jako didaktick pomcka pro ir spektrum uivatel pi vuce zchrany tonoucho. Profesionln ztvrnn studiem AVF JU PF pisplo ke zdailmu ztvrnn zadan problematiky.

Kvalitu tm 30ti minutovho zznamu podtrhuj jedinen ukzky osvobozujcch chvat v kombinaci hladinovch a pod hladinou snmanch zbr. Mluven koment je vstin, natoen program m dynamick spd.

O zdailosti tto zvren prce svd i fakt, e po nabdnut k distribuci v adch irok veejnosti, byl o videozznam dosti znan zjem.

Vedouc prce: Mgr. Ivana Lohonkov

Tom Kuel

Sestaven a oven trninkovho programu pro nejmen basketbalisty (10-12 let)

Zpracovn vychz z pomrn irokho teoretickho rozboru problmu. V nm jsou popisovna tmata, kter maj logick vztah k druh, vzkumn sti prce - nap. sportovn trnink, motorick uen, vkov zvltnosti, charakteristika basketbalu ap.

Soust prce je pedagogick experiment - jsou zde popsny metody prce a jednotliv trninkov jednotky. Vsledek dokld, e pouit metoda vedla ke zven vkonnosti svenc.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Pavlna Lepiov

Vyuit pohybovch her pro ncvik zkladnch hernch innost na 1. stupni zkladn koly v Pelhimov

Autorka se ve sv prci zabv monost vyut pro ncvik zkladnch hernch innost jednotlivce ve sportovnch hrch drobn pohybov hry. Zkladn metodou byl experiment, dalmi metodami testovn a dotaznk.

Zskan daje jsou zpracovna do pehlednch tabulek a graf, vsledky jsou zhodnoceny jak vcnou, tak i statistickou vznamnost. Experiment sice neprokzal, e pouit drobnch pohybovch her pinese lep vsledky, ale ukzal, e existuje i jin mon forma prce ncviku hernch innost.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Lenka Machalov

Vytvoen a oven souboru posilovacch cvien pro oblast pnve, jako prevence bolest zad a zvten bedern lordzy

Program byl vytvoen a oven u souboru k 5. td. Cenn je zejmna teoretick rozbor posilovn svalovch skupin v oblasti pnve a pipomnky tkajc se nejastjch chyb v provdn pslunch pohyb. V testov baterii je pouito ovench test od Kabelkov a Vvrov. Posilovac program je peliv zpracovn. Vechny cviky jsou vhodn pro poslen sval v dan oblasti.

Prce je doplnna pehlednmi tabulkami a grafy.

Vedouc prce: PaedDr. Alena Linhartov, CSc.

Marek Miiovsk

Faktory ovlivujc silov schopnosti

Prce je teoretick povahy, hlavn vzkumnou metodou je metoda obsahov analzy a dle je vyuito metod teoretick analzy a syntzy. Analytick st se zabv pohybovmi dovednostmi a schopnostmi, v neposledn ad faktory ovlivujcmi rozvoj silovch schopnost a metodami rozvoje silovch schopnost.

V syntetick sti je uvdn zsobnk nejpouvanjch cvik s uvedenm sprvn techniky cviku. Pro vt pedstavivost je prce doplnna obrazovou plohou.

Vedouc prce: Mgr. Petr Vank

Radek Nejedl

Vegetarinstv a vkonnostn sport

Tato prce je zamena na zajmavou problematiku souasn sportovn ppravy vrcholovch a vkonnostnch sportovc. Zabv se u ns zatm nezkoumanou problematikou sportovn praxe, tj. monostmi uplatnn vegetarinstv u vkonnostnho sportu a zkoumnm postoj sportovc-vegetarin k tto problematice.

Ve vzkumn sti je charakterizovna realizace vzkumnho zmru. Autor uvd adu zajmavch a podntnch zjitn. Vsledky mohou bt inspirac pro praxi trenr,cviitel, ppadn i pro rodie.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Milada Krej, CSc.

Markta Novotn

Podl koreknch cvien na zlepen techniky plaveckho zpsobu prsa u dt 7-9letch

Korekn cvien byla aplikovna v experimentln skupin u dt dochzejcch na povinnou koln plaveckou vuku do plaveckho stediska v eskch Budjovicch. Clem prce bylo zjistit zda a do jak mry ovlivn tato cvien techniku plaveckho zpsobu prsa.

Program byl postaven s ohledem na reln monosti a podmnky stediska. Odborn literatura tkajc se tto problematiky nabz i opan a protichdn tvrzen o tomto postupu ve vuce.

Vedouc prce: Mgr. Monika Ranglov

Albta Petrkov

Analza vnj a vnitn motivace klient vedouc k pravideln asti na hodinch aerobiku

Clem tto prce bylo odhalit vnj a vnitn motivy klientek, na jejich zklad pravideln navtvuj lekce aerobiku. Zvolenou metodou byl dotaznk, soukrom pedpoklady a hypotzy stanoven v vodu vychzej z tendennch pedstav populace. Vsledky pak dokazuj, e motivy se mnohdy li od tzv. obecn znmch fakt a populanch trend.

Vsledky a odpovdi na jednotliv otzky jsou pedloeny pomoc barevnch graf a pehlednch tabulek.

Vedouc prce: Mgr. Monika Ranglov

Hanu Petr

Zjitn rovn speciln pohybov vkonnosti hrek volejbalu

V prci je uvdna problematika volejbalu z hlediska charakteristiky, sportovnho trninku, vvoje pravidel a historie. Doplnna je rozborem pohybovch schopnost ve volejbale dominujcch.

Vzkumn st prce se zaobr testovnm - vbrem test, proveden testovn, zpracovn vsledk a jejich porovnn s daji pro vrcholov sport a s hodnotami pohybovch schopnost bn populace. Testy jsou vybrny se zetelem na souasn kriteria pro vbr hr a hrek volejbalu a jsou pesn popsny a doplnny obrzky.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Pavel Pcha

Analza rozvoje dynamick sly atleta vrhae

Prce je pojata jako literrn reere. Autor v n podv pehled prostudovan literatury velmi zajmavm zpsobem. Zajmav je i struktura prce a obrazov plohy.

Na druh stran je prce velmi strun, mnoho informac chyb - nap. odkazy na literaturu,neuvdn zdroj citac, velmi patn zpracovan syntetick st prce. Diplomantova prce nen pnosnou pro ppadnho laika ani v odkazech na odborn publikace.

Vedouc prce: Mgr. Vlasta Kursov

Ivana Plodkov

Oven vyuovacho programu hzen na tdch 1. stupn Z v Havlkov Brod

Hzen je prezentovna svou histori a charakteristikou, pehledn jsou uvedena zkladn pravidla hzen a minihzen. Soust prce je zsobnk cvik, prpravnch cvien a pklady pohybovch her vhodnch pro ncvik nkterch hernch innost jednotlivce.

Zkladem prce je uveden 10 pln jednotlivch vyuovacch jednotek, kad jednotka je vyhodnocena a doplnna koly pro nsledujc hodinu. Ve je zpehlednno sloupcovmi grafy, kter znzoruj vsledky vech uvedench test, ve v souladu s tabulkami uvedenmi v ploze.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Jakub Ptainsk

Komparativn studie konstrukc a uivatelskch vlastnost souasn beck vzbroje

Prce se zabv dynamicky se vyvjejcm odvtvm - vrobou a marketingem souasn beck vzbroje. Text se jev neobyejn potebnm a vyuitelnm z hlediska vuky lyovn.

Metodologie je zaloen na obsahov analze a komparaci dokument. Syntetick st je zaloen zejmna na systmovm pstupu. V grafickm zpracovn prce je pouito ne zcela obvyklch vymoenost informanch a grafickch technologi souasnosti.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Tom Skolka

Zjiovn rovn plaveckch dovednost k v ppravce plaveckho oddlu VSK Slvia Pedagogick fakulta v eskch Budjovicch

Prce prezentuje vsledky sledovn rovn a rozvoje techniky jednotlivch plaveckch zpsob k, zaazench do ppravky plaveckho oddlu VSK Slvia PF prostednictvm vytvoenho kvalitativnho klovn a to po dobu esti msc jejich plaveck ppravy. Ve svm obsahu nabz pehledn strun historick pohled a vyerpvajc popis souasn techniky jednotlivch plaveckch zpsob v nvaznosti na pravidla plavn.

Vedouc prce: Mgr. Ivana Lohonkov

Libue Stakov

Postoje student oboru tlesn vchova ke studiu a uitelsk profesi na JU PF v eskch Budjovicch

Tato prce se zabv postoji student oboru tlesn vchova JU PF k uitelsk profesi a ke studiu jako takovmu. Zkladn vzkumnou metodou tto prce byl dotaznk, kter musel bt vhodn formulovn, aby bylo mono zskat co nejvce informac. Zskan informace jsou zpracovny do pehlednch tabulek a graf. Pnosem tto prce je jej mon vyuitelnost pro katedru tlesn vchovy.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Vclava Strnadov

Srovnn rovn tlesn zdatnosti dt mladho kolnho vku

Vzkumnm souborem tto prce je zvoleno 100 dt 3.-5. tdy Z Netolice (okres Prachatice). Ke zjiovn rovn tlesn zdatnosti je poita testov baterie UNIFITTEST, skldajc se ze skoku dalekho z msta, opakovanho lehu-sedu, Cooperova testu a lunkovho bhu 4×10 m. Somatick men zahrnuj tlesnou vku, tlesnou hmotnost a tlouku podkonho tuku. Bylo mono pout i navc index BMI.

V ploze jsou odpovdajc tabulky a grafy, ve kterch jsou zobrazeny zjitn hodnoty a jejich porovnn se srovnatelnou skupinou dt v eskch Budjovicch.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Petr Syrov

Vegetarinstv a vkonnostn sport

Tato prce je zamena na zajmavou problematiku souasn sportovn ppravy vrcholovch a vkonnostnch sportovc. Zabv se u ns zatm nezkoumanou problematikou sportovn praxe, tj. monostmi uplatnn vegetarinstv u vkonnostnho sportu a zkoumnm postoj sportovc-vegetarin k tto problematice.

Ve vzkumn sti je charakterizovna realizace vzkumnho zmru. Autor uvd adu zajmavch a podntnch zjitn. Vsledky mohou bt inspirac pro praxi trenr, cviitel, ppadn i pro rodie.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Milada Krej, CSc.

Dita imnkov

Proveden kontroly trninkovho procesu hre drustva ve volejbale

V tto prci je zpracovna problematika a zejmna kontrola trninkovho procesu hrek volejbalu. Potebn znalosti jsou zhodneoceny ve vzkumn sti prce. Testovanou bateri byly dvky dorosteneckho vku, hrajc krajsk pebor na nejvy rovni. Zvolen testy: veobecn tlesn ppravy, speciln pohybov vkonnosti a funkn testy. Namen hodnoty byly porovnny s tabulkovmi hodnotami a tabulkov a graficky vyhodnoceny.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Martina turmov

Vytvoen souboru diagnostickch metod vyuitelnch ve zdravotn TV

Problematika tto diplomov prce je v posledn dob velmi diskutovan a aktuln. Bylo pouito velk mnostv odborn literatury, zejmna v analytick sti. V syntetick sti je proveden vet v literatue dostupnch cvik pro jednotliv svalov partie.

Prce je doplnna fotografiemi doporuovanch cvik.

Vedouc prce: PaedDr. Alena Linhartov

Stanislav Trvnek

Nvrh a oven cykloturistickch tras na Psecku

Tato prce se zabv problematikou nvrh a vytipovn optimlnch cyklotras pro jednodenn vlety a vyjky v oblasti Psecka. Koncepce nvrhu tras je urena pro irokou veejnost, kde najde sv msto a npl jak zkuen turista, tak cykloturistick zatenk.

Navrhovan a doporuovan cyklotrasy jsou vhodn doplnny mapkami,nezbytnmi chrakteristikami - kilometr, vkov profil, cykloturistick sluby, doporuen prohldky a nvtvy zajmavch kulturn-poznvacch mst i prodnch krs.

Vedouc prce: PaedDr. Ludvk Michalov

Radek Valena

Vytvoen a oven programu pro rozvoj zkladnch pohybovch schopnost v trninku mladch fotbalist - kondin atletick pprava (etapa vestrann sportovn ppravy)

Po pelivm studiu a literrnm rozboru zvolen problematiky diplomant sestavil soubor atletickch trninkovch jednotek, kter zaadil a realizoval souasn se speciln fotbalovou ppravou v rmci ronho trninkovho procesu sportovnho klubu FC ZVVZ Milevsko. Za velmi pnosn lze povaovat to, e autor provedl i diagnostiku jednotlivch pohybovch schopnost (vstupn, prbn a vstupn testy pomoc testov baterie) a namen data vyhodnotil pomoc matematicko-statistickch metod.

Vedouc prce: Mgr. Vlasta Kursov

rka Vtkov

Ncvik speciln techniky u hr tenisu v oddle TJ Jiskra Humpolec

Prce se zabv ncvikem speciln techniky u hr tenisu v oddle TJ Jiskra Humpolec. Je zde pouito vtho mnostv vzkumnch metod - pozorovn, posuzovn, testovn, dotazovn a statistick metoda t-test. Zskan informace jsou zpracovny do pehlednch tabulek a graf. Pnosem prce je jak zsobnk prpravnch cvien na ncvik sledovanch specilnch der, tak i praktick vyuitelnost prce v trninkovm procesu.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Luk Vomik

Vvoj plaveckch sport v Jihoeskm kraji od potku do souasnosti

Prce se zabv histori plavectv v jihoeskm regionu. Nevyvenost textu pln respektuje historickou skutenost. Diplomant sv tvrzen opr o rozshl poznmkov a odkazov apart. Zpracovan text vhodn dopluje obrazov ploha, kter se tk vech druh plaveckch sport. Prce je pro pehlednost lenna do jednotlivch zemnch oblast a v nich do jednotlivch sportovnch odvtv.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Ji Wohl

Zjiovn rovn plaveck dovednosti k v ppravce plaveckho oddlu v Praze

Tit prce spov v rozboru plaveckch dovednost - rovn techniky plaveckch zpsob k a jejich hodnocen v ppravce vybranho plaveckho oddlu v Praze.Byly hodnoceny ti plaveck zpsoby - kraul, znak a prsa - zskanm datm piazena kvalitativn hodnocen (znmky) a vsledky zpracovny do tabulek. V zvru prce je pedloeno celkov hodnocen, uvedeny dosaen vsledky pozorovn a navrhnuta cvien, kter by mohla napomoci k odstrann vytypovanch hlavnch chyb.

Vedouc prce: Mgr. Ivana Lohonkov

Vclav Zajc

Vytvoen zsobnku prpravnch cvien pro skokany a sprintery

V prvn sti prce je provedena obsahov analza literatury vydan po roce 1980 - autor stanovil zkladn otzky, bodov je ohodnotil a sestavil pehlednou tabulku vslednho hodnocen.

V druh sti prce je pedloen zsobnk prpravnch cvien, kde jednotliv cviky jsou podrobn popsny a zrove zobrazeny.

Vedouc prce: Mgr. Ilona Melounov

Jan Zmenk

Historie stelectv, lukostelby a cyklistiky v eskch Budjovicch

Prce je souhrnnou historickou prac s kumulac pomrn velkho mnostv fakt. Z metodologickho hlediska se jedn o rutinn faktografickou a chronologickou zleitost uvajc pevn pmou historickou metodu. Doplkem je pehledn a rozshl seznam pramen a literatury, poznmkov a odkazov apart.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Tom Zatloukal

Vvoj pravidel volejbalu po 2. svtov vlce

Jedn se o sportovn hru s nejvtm mnostvm zmn, kter celkovou hru vrazn ovlivnily. Souasn pojet hry je uvedeno velice podrobn a zrove je tato st doplnna histori eskoslovenskho a eskho volejbalu od jeho vzniku po souasnost. Vvoj pravidel je uveden pravidly do roku 1945, hlavn st pak je vnovna vvoji po 2. svtov vlce. Fakta jsou shromdna z jednotlivch vydn "Pravidel", zejmna pak z osobnch konzultac s doc. Stibitzem a z vklad pravidel p. Aubrechta - pedsedy komise rozhodch. Prce je vhodn doplnna pravidly beachvolejbalu.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Daniel Zezulka

Zjitn rovn rychlostnch a silovch schopnost u sportujcch a nesportujcch dt kolnho vku

Prce je experimentlnho charakteru, emu odpovd i jej strukturln lenn. V teoretick sti se autor zabv motorickmi schopnostmi a nktermi metodami jejich rozvoje. Hlavn vzkumnou metodou jsou standardizovan testy pohybovch schopnost, jejich vsledky jsou vyhodnoceny statistickmi metodami, jsou zaneseny do tabulek a pro vt pehlednost doplnny grafy.

Vsledek zkoumn ve vtin ppad potvrdil pedpoklad, e sportujc dti budou v testech dosahovat vy vkonnosti, ale je tak pekvapiv, nebo vtinou nebyla potvrzena statistick vznamnost rozdlu aritmetickch prmr zkoumanch soubor.

Vedouc prce: Mgr. Petr Vank