Toto je záložní verze starého webu Pedagogické fakulty JU (https://old.pf.jcu.cz), která již nebude dále aktualizována.
 
Od září 2022 funguje nový web fakulty na standardní adrese https://www.pf.jcu.cz.

Symbol PF Anotace diplomovch prac - 2000 - Katedra tlesn vchovy a sportu

Anotace diplomovch prac - 2000

Katedra tlesn vchovy a sportu

Tom Vesel

Teoretick rozbor rozvoje rychlosti v atletice

Diplomov prce je zpracovna jako literrn reere, zabv se problematikou rozvoje rychlosti v atletice. Autor zpracoval vechny dostupn odborn prameny, kter se zabvaj zvolenou problematikou a nsledn pedloil ucelen soubor poznatk a informac o rychlostnch schopnostech (charakteristika, fyziologie, citliv obdob, obecn trninkov prostedky, speciln trninkov prostedky). Zrove podv i strun koment k pouitm publikacm. V prci je uveden ron trninkov cyklus sprintera (obecn) a trninkov pln s jednotlivmi prostedky konkrtnho juniorskho zvodnka.

Zadan problematika je velmi pehledn a eln zpracovna a jako takov by mohla tvoit zklad metodickch list a doporuen.

Vedouc prce: Mgr. Vlasta Kursov

Milena Kozlovsk

Vymezen hygienickch aspekt kolnho reimu dt z hlediska nadmrn zte

Clem diplomov prce bylo vymezit hygienick aspekty kolnho reimu dt, kter vedou k petovn dtskho organismu - velikost kolnho nbytku vzhledem k vce dtte, nepimen zt v podob vysok hmotnosti koln aktovky a nedostaten pohybov aktivita bhem pobytu dt ve kole. Z vsledk men jsme zjistili, e dti nmi vybran koly jsou nadmrn zti vystavovny.

Zkouman vzorek tvo ci prvnch a druhch ronk. Men probhlo v tdnu od 12. - 16. dubna 1999, zmeno bylo 80 dt (40 dvek a 40 chlapc).

V zvru prce diplomantka navrhuje een problmu - prava reimu dne, hmotnost aktovek a jejich kvalita, koln nbytek apod.

Vedouc prce: Mgr. Zdeka Pavlov

Pavel Tvarek

Zjitn stavu zapojen k 2. stupn Z v okrese esk Budjovice do sportovn innosti a pohybovch aktivit ve volnm ase

Diplomov prce se zabv zapojenm k 2. stupn zkladnch kol v okrese esk Budjovice do sportovn innosti a pohybovch aktivit ve volnm ase. Pomoc metody obsahov analzy statistik eskho svazu tlesn vchovy a metody hromadnho dotazovacho eten zjiuje ast k v:

  • organizovan pohybov aktivit v rmci rznch sportovnch a tlovchovnch organizac
  • neorganizovan (spontnn) pohybov aktivit
  • zjmov koln sportovn innosti

Prce sleduje rozdly nejen mezi chlapci a dvaty, ale tak mezi ky pmo v eskch Budjovicch a z ostatnch st okresu. Na zklad analzy zjitnch daj pak popisuje souasn stav a formuluje nvrhy na jeho zlepen. Textov st je doplnna tabulkami a grafy.

Vedouc prce: Mgr. Radek Vobr

Soa Nplavov

Oven rovn pohybovch dovednost ze sportovn gymnastiky na zkladnch kolch msta Uherskho Hradit

Tato diplomov prce mla za kol zhodnotit rove pohybovch dovednost ve sportovn gymnastice na Z v Uherskm Hraditi. Jako hlavn metody zde v tto prci bylo pouito metody testovac. Testovn bylo provdno na tyech kolch, a to celkem na 52 kynch 9. ronk. S vedoucm diplomov prce si diplomantka pedem zvolila 5 cvik obsaench v osnovch a vytvoila k nim sedmihodnotov klov stupnice pro jejich snaz hodnocen. Pro vt objektivitu zvolila mn standardn postup. Vyuila filmov dokumentace jednotlivch vkon a pedloila ji ptilenn komisi, kter ji pomoc ji danch hodnotcch kl ohodnotila hodnotami 1 - 7. Filmov dokumentace slouila jen jako pracovn materil, proto ji nepikld jako plohu k diplomov prci. Zskan daje byly zpracovny do zznamovch arch a pot byly vsledky pehledn uspodny do tabulek a graf. Zjiovaly se prmrn hodnoty vkon u jednotlivch kol i u jednotlivch disciplin. Dle tak etnost hodnot u jednotlivch cvik. Ze zskanch daj vyplv, e ve vztahu k osnovm jsou v prmru plnny z poadovanch disciplin pouze roznoka a pemet stranou a ostatn discipliny jsou spe podprmrn.

Vedouc prce: Mgr. Gustav Bago

Lenka Svobodov

Vliv aerobiku na stav svalovch dysbalanc uvybran skupiny cvienc

Diplomov prce zkoum vliv aerobiku na stav svalovch dysbalanc u vybran skupiny cvienc 2. ronku povinn tlesn vchovy na Pedagogick fakult v eskch Budjovicch. Cel prce je zaloena na experimentu trvajcm 10 tdn. Porovnvali jsme rove stavu svalovch dysbalanc u dvou skupin - kontroln a experimentln. Ob skupiny si v rmci povinn tlesn vchovy zvolily pohybovou aktivitu v rozsahu jedn hodiny tdn.

Po dobu vzkumu se experimentln skupina vnovala aerobiku. Kontroln skupina se po stejnou dobu v rmci nabzench monost povinn TV vnovala jin pohybov aktivit - volejbalu. Ob vuky probhaly paraleln na katede tlesn vchovy a sportu v eskch Budjovicch.

Na potku experimentu probhlo vstupn men, kde byl zjitn u obou skupin vchoz stav svalovch dysbalanc. Nsledovalo cvien po dobu 10 tdn dle npln vyuovac hodiny. Na konci experimentu bylo provedeno zvren men. Vsledky obou men byly vzjemn porovnny a statisticky vyhodnoceny. Experimentln skupina (aerobik) vykazuje vt rozdly ve zlepen stavu svalovch dysbalanc oproti skupin kontroln (volejbal).

Vedouc prce: Mgr. Monika Ranglov

Zdenk Dvok

Nvrh metodiky ncviku jednotlivch der ve stolnm tenise

Tato diplomov prce pedkld nvrh metodiky ncviku der ve stolnm tenise, a to u podn, drajvu a smee.

V teoretick sti najdeme rozbor dostupn literatury, v sti vzkumn jsou pedstaveny metody, vhodn pro snaz ncvik zkladnch der. Jde o stnov hran prost i s plkou, zsobnk mk pro nahazovn i pro hru, "koloto" a prpravn cvien pro pohyb v hracm prostoru. Tyto postupy byly vyzkoueny (jen) u (mal) skupinky dt na trnincch stolnho tenisu v Sedlanech.

Uveden problematika je pehledn zmapovna na piloen videokazet, kter je jdrem prce a bude slouit jako cenn pomcka trenrm mldee stolnho tenisu, ke zkvalitnn trninkovho procesu.

Vedouc prce: PaedDr. Jaroslava Tenglov

Ji Kotlk

Oven programovanho uebnho postupu pi vuce peskok ve sportovn gymnastice na stedn kole

Clem tto diplomov prce bylo oven vhodnosti programovanho uebnho postupu pi vuce peskok. Oven bylo provedeno se 14 ky prvnho ronku gymnasia. Byla zkoumna rove dovednost a vdomost k. Vyhodnocen bylo provedeno statisticky pomoc t-testu. Metodologick st prce se zabv rozborem literatury, sprvn techniky peskoku a rozborem metod pouvanch pi oven cle a kol prce. Sestaven programovan uebn postup roznoky a skrky je pouiteln a vhodn (dle naeho experimentu) ve kolnch podmnkch a jeho pouvn meme doporuit.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Ondej Pavlk

Zmrn sociln uen v pohybovch hrch na 2. stupni zkladn koly v Chrudimi

Souasn doba je spojena s adou negativnch jev (stres, nejrznj formy zvislosti, vliv masmdi). Velmi douc se jev clen psobit na sociln uen dt v prosted koly. Tlesn vchova dky svm specifikm k tomu m ideln pedpoklady. Jednou z st osnov tlesn vchovy jsou i pohybov hry, kter lze k zmrnmu socilnmu uen dobe vyut. Soust tto prce je soubor 12 pohybovch her rozvjejcch sociln kompetenci ka. Vybran hry jsou zameny speciln na ncvik a rozvoj kooperace. V prbhu sedmi tdn (kad tden 2 vyuovac jednotky) jsme experimentln ovili jejich vliv na ky v 6. tdch koly v Chrudimi.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Petra Posledn

Diagnostika vyuovacch jednotek tlesn vchovy na stednch kolch v jihoeskm regionu

Diplomov prce zjiuje vztah student a uitel stednch kol jihoeskho regionu k vyuovacm jednotkm tlesn vchovy. V rmci alternativnch program se do uebnho procesu aplikuj vyuovac procesy, ale jak je souasn stav na naich kolch? Zmnila se interakce mezi uiteli a studenty? Existuje rozdl ve vztahu student a uitel tlesn vchovy k jednotlivch typm vyuovacch jednotek TV? Odpov na tyto a dal otzky nabz tato prce.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Zdenk epa

Nzory rodi, uitel a k zkladnch kol na koln tlesnou vchovu na okrese Teb

Tato diplomov prce se pokou zmapovat tern v oblasti nzor a postoj uritho vzorku spolenosti, kterm se stali ci 2. stupn zkladnch kol, jejich rodie a uitel tlesn vchovy v okrese Teb. Pispv k osvtlen vztahu tchto rznorodch skupin k tlesn vchov na naich zkladnch kolch. Vztah k k tlesn vchov je determinovn mnoha faktory, kter nelze zcela postihnout.

Je nutn tlesnou vchovu hodnotit? Pokud ano, jakm zpsobem? Je tdenn rozvrh vyuovacch jednotek tlesn vchovy vyhovujc pro poteby kolstv? Jak vnmaj tlesnou vchovu chlapci a jak dvky? Ovlivuje bydlit k jejich postoje k pohybov aktivit ve koln tlesn vchov? Nutno ci, e nejen na tyto otzky jsem se pokusili nalzt potebn odpovdi, kter by nm vzjemn vztahy ozejmily.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Hana Schwachov

Hodnocen dleitosti vyuovacch pedmt oboru tlesn vchova studenty zvrench ronk a absolventy tohoto studia

Katedra tlesn vchovy a sportu Pedagogick fakulty Jihoesk univerzity kadoron produkuje tlovchovn zamen pedagogy, kte se nsledn uplatuj na kolch zkladnch, stednch, ale i v rznch sportovnch organizacch. Vysok kola m zjem studenty-budouc absolventy na svoji profesi co nejlpe pipravit a k tomu j slou pedmty teoretickho a praktickho rzu v uebnch plnech oboru tlesn vchova. Je samozejm, e vysok kola neme poskytnout studentm zcela vyerpvajc vzdln. Podv pouze zkladn vdomosti, dovednosti a doporuen pro aktivity lovka, kter vedou k jeho dalmu vzdlvn po skonen studia. Clem prce je zjistit, zda pedkldan zkladn vzdln formou jednotlivch vyuovacch pedmt je na patin rovni nebo je-li mon rove studia vylepit pravou nkterch pedmt.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Zdenk ebrle, CSc.

Radek Vone

Historie kulturistiky a posilovn v esk republice

Diplomov prce se zabv histori kulturistiky a posilovn v esk republice. Z hlediska obsahovho zachycuje dvody vzniku kulturistiky a posilovn a jejich vvoj ve svt od starovku a po souasnost. Charakterizuje potky posilovn v esk republice, kter se rozvjelo jako soust tk atletiky, zejmna vzprn a zpasu. Od zatku 60. let popisuje vvoj kulturistiky jako samostatnho sportovnho odvtv. Dle se zabv silovm trojbojem, kter se od potku vyvjel v rmci sportovn kulturistiky a pozdji se vylenil jako nov sportovn odvtv. Cel prce je doplnna vvojem pravidel sportovn kulturistiky a pehledem medailist z mistrovstv republiky. Z hlediska asovho zachycuje vvoj posilovn a kulturistiky od 2. poloviny 19. stolet a do roku 1990. zemn hledisko je zameno pedevm na zem esk republiky, ale sten tak na zem bval SSR.

Vedouc prce: Mgr. Petr Vank

Ji Provaznk

Nvrh struktury trninkov jednotky sportovn gymnastiky mldee

Diplomov prce se zabv novm modelem trninkov jednotky jako zkladn sti trninkovho cyklu ve sportovn gymnastice.

V teoretick sti jsou rozebrny jednotliv fze trninkov jednotky, kter jsou ve vzkumn sti podrobn rozpracovny a oveny na kovskm drustvu sportovnch gymnast.

Hlavnmi vzkumnmi metodami pouitmi k oven innosti trninkov jednotky jsou testovn pohybovch schopnost a pohybovho nadn. Pro zjitn statistick vznamnosti rozdlu vsledk opakovanch men byl pouit prov t-test.

V diskusi se diplomant k jednotlivm fzm trninkov jednotky vyjaduje.

Vedouc prce: Mgr. Petr Vank

Petra ilavsk

Podl sportovn gymnastiky ve vuce tlesn vchovy na 2. stupni zkladnch kol

Diplomov prce se zabv podlem sportovn gymnastiky ve vuce TV na 2. stupni zkladnch kol.

Teoretick st prce obsahuje charakteristiku pohybovch innost ve sportovn gymnastice.

Hlavn vzkumnou metodou je dotaznkov eten, kter probhalo u uitel TV v okrese esk Budjovice. Vzkum byl zamen pedevm na zjem o sportovn gymnastiku, piny jej relativn neoblbenosti ve vuce a vliv hlavnch initel vyuovacho procesu v TV na vuku sportovn gymnastiky.

Vsledky jsou procentueln vyhodnoceny a v diskusi podrobnji rozebrny.

Vedouc prce: Mgr. Petr Vank

Denisa Kuerov

Nvrh a oven turistickho prvodce Jesenickem

Clem diplomov prce bylo zpracovn a oven turistickch tras vhodnch pro skupiny dt, zejmna mladho kolnho vku. Metodologick st prce se zabv rozborem literatury, charakteristikou dan oblasti a zkladn problematikou turistiky.

Diplomantka zpracovala celkem 15 tras se zkladnmi daji o dlce, peven, asovm rozpt i nronosti. Vechny trasy jsou doplnny mapkou i popisem. Oven provdly dti Z v Jesenku.

Plohou prce jsou tabulky jednotlivch tras a fotodokumentace.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Michaela Stopkov

Ncvik pihrvky ve volejbale vzhledem ke zmnm pravidel

Volejbal zaznamenal mezi sportovnmi hrami nejvraznj zmny pravidel, kter hru zcela zejm ovlivnily.

Clem prce je pokus o zpracovn souboru cvien, kter by napomohl ncviku pihrvky. Cel vzkum byl provdn na drustvu ky VSK Slvia PF, vsledky doplnny i daji o pohybovch schopnostech hrek a daji antropometrickmi.

Stanoven program je mono pout prv pro uvedenou vkovou kategorii.

Vedouc prce: Mgr. Zdenk Tomek

Dita Varmuov

Vliv sportovnho trninku u dt na sloky zdravotn orientovan zdatnosti u vybran skupiny k sportovnch td 2. stupn Z

Diplomov prce se zabv problematikou tlesn zdatnosti, svalovho apartu, dren tla a men u k sportovnch td 2. stupn zkladnch kol.

Vyuila k tomu jak domc literaturu, jej dobr pehled v dan oblasti prokzala v teoretick sti, tak rzn druhy test v sti vzkumn.

Takto autorka pokryla vtinu sloek zdravotn orientovan zdatnosti a navc je mohla dt do souvislosti s uplatnnm kompenzanch cvien pi trninku dt v atletice a lednm hokeji.

Vraznm pnosem tto prce je nov pohled jak na metodiku v tto oblasti, tak na pedmt zkoumn zdravotn orientovan zdatnosti. Z vsledk je patrn, e tento nov pohled m sv opodstatnn.

Vedouc prce: Mgr. Radek Vobr

Martin Rak

Nvrh ronho trninkovho plnu pro 1.ligov drustvo en - basketbal

Diplomant se ve sv prci zabv problematikou plnovn sportovnho trninku ve sportovnch hrch, s clem navrhnout ron trninkov pln pro 1.ligov drustvo en.

Prce obsahuje 68 stran textu, fotografie a tabulek. V teoretick sti se autor zabv obecnou problematikou sportovnho trninku ve sportovnch hrch, otzkami plnovn a vyhodnocovn trninkovho procesu. V samostatn kapitole jsou uvedeny i poznatky ze souasn praxe trenr v rznch vkonnostnch rovnch.

Vlastn nvrh ronho trninkovho plnu je rozdlen na dv sti. V prvn se autor zabv celou problematikou v obecn rovin, ve druh navrhuje ron trninkov pln pro drustvo konkrtn vkonnostn rovn a v uritm sloen. Pi sestavovn nvrhu diplomant velmi dobe vyuil velk mnostv informac zskanch od trenr pmo z praxe.

Vedouc prce: Mgr. Milan Janda

Martin Michlek

Rozbor problematiky kryt hrky po stelb, stahovn m a doskakovn v modernm basketbalu en

Diplomant ve sv prci velmi podrobn zpracoval problematiku kryt hrky po stelb, stahovn m a doskakovn.

V teoretick sti prce se autor zabv obecn danou problematikou, pi jejm zpracovn autor vyuil nejen dostupnou odbornou literaturu, ale i poznatky z praxe a zkuenosti trenr.

V dal sti prce zpracovv diplomant statistick daje ze zpas reprezentanch drustev kadetek, juniorek a en R.

V zvren kapitole prce diplomant navrhuje a zdvoduje zpsob pouit nkterch metodicko-organizanch forem pro ncvik a trnink uvedench hernch innost jednotlivce.

Velk pnos tto prce pro praxi je v pokusu o nov pohled na hodnocen spnosti kryt hrky po stelb, stahovn m a doskakovn v rmci individulnho nebo tmovho hernho vkonu v utkn, kter diplomant navrhl, popsal a pouil pi vyhodnocovn statistickch daj.

Vedouc prce: Mgr. Milan Janda

David Kristinus

Konstrukce mapy pro orientan bh v prostoru katastru "Toknit"

Clem diplomov prce je vytvoen mapy pro orientan bh v mtku 1 : 10 000. Diplomov kol byl een pomoc metod geografickch (kartografick zkreslen, kartografick znzorovn, kartografick generalizace). Vlastn mapa pro orientan bh byla vytvoena metodou polygonu scanovnm a konen podoba pomoc potaovho programu OCAD. Vsledkem prce je mapa pro orientan bh v prostoru katastru Toknit, kter mapuje zem o rozloze 2 km2. Prci dopluje nvrh metodickho programu pro vuku zklad orientanho bhu. Vsledky prce jsou prakticky vyuiteln pro kurzy sport a pobyt v prod Jihoesk univerzity a letn tbory DDM v Jindichov Hradci, kter se konaj v uveden lokalit.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Michal Nedomlel

Zaten organismu pi provdn rznch forem rekrean pohybov aktivity u dosplch osob

Diplomov prce se zabv problmem zaten kardiovaskulrnho apartu u osob v produktivnm vku pi rznch sportovn-rekreanch innostech (aerobik, kondin kulturistika, jednodenn p turistick vlet, jednodenn turistick akce na beckch lych a tenisov utkn).

Vzkumn soubor byl tvoen 10 osobami. V diplomov prce je pouita jako hlavn metoda pulsometrie. Byl pouit sporttester znaky POLAR Vantage, kter pracuje v 5-ti vteinovm reimu. Na zklad daj tepov frekvence byla zjitna rove maximlnho zaten v procentech. Nejvy zaten bylo nameno pi bhu na lych, dle nsledovala cykloturistika, tenis, p turistika, kondin kulturistika a aerobik.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Eduard Sluka

Prevence nebezpe pi vodn turistice

Clem zpracovn diplomov prce bylo vytvoit ucelen materil nejnovjch poznatk o pasivn a aktivn bezpenosti pi vodn turistice, provdn v rznch obtnostnch stupnch.

Autor ve sv prci charakterizuje objektivn nebezpe (velk eky, katarakty, kaskdy, kaony a soutsky, vodopdy a jezy). Dal st diplomov prce se zabv vzbroj pro jzdu na divok vod (lod a pdla) a vstroj (ochrann pomcky a zchrann prostedky). Dle prce pin informace o pravidlech jzdy na divok vod ve skupin, o zpsobech zchrany na divok vod a poskytovn PP pi vodn zchran. Informace shrnut v diplomov prci jsou vyuiteln vodckou veejnost.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Jindich Rika

zkost a zvldn zkosti ve sportu

Clem prce byla pedbn validizace esk verze invente zvldn sportovn zkosti (copingu - originln severoamerick verze Smith, Schutz, Smoll & Ptacek, 1995).

Souasn byly pouity dal prostedky (STAI, SAS, CSAI-2, POMS). Vsledky zskan pomoc uvedenho prostedku "invente zvldn sportovn zkosti" byly zpracovny na zklad faktorov analzy a odhadu vnitn konzistence alfa. K ostatnm uvedenm dotaznkm obecn zkosti a sportovn-specifick zkosti byla zjiovna soubn validita pomoc korelanch koeficient. Prce dle zachycuje hlavn trendy v dan oblasti a seznamuje eskho tene s nejnovjmi teoriemi a vzkumy zkosti a vdy naznauje vazby ke sportu a k irmu kontextu.

Vedouc prce: PaedDr. Emil epka, CSc.

Tom Dunovsk

Komparativn systmov studie konstrukc a uivatelskch vlastnost souasn sjezdask obuvi a vzn

Tato diplomov prce je pojata jako komparativn systmov studie konstrukc a uivatelskch vlastnost souasn sjezdask obuvi a vzn. Je zde zahrnut rozbor pouvanch materil, technologi vroby bot a funknosti, konstrukci vzn a podloek s pohledem na nov trendy.

Z pohledu asovho je prce situovna na pelom milnia.

Jako hlavn zdroj informac pro zpracovn prce slou soubor prezentanch a prodejnch katalog hlavnch vrobc lyaskho vybaven.

Prce je zamena na popis, utdn a vyhodnocen souasnch bot, vzn a desek.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Vt Somr

Historie nmeck spolkov tlesn vchovy, organizovan turistiky a mldenickho hnut zamenho na TVS v jinch echch

Prvnm nmeckm tlovchovnm spolkem byl Budweiser Turnverein zaloen v roce 1862. Ten byl v roce 1884 pejmenovn na Budweiser Deutsche Turnverein. Vedle Budjovic vznikly turnersk jednoty ve Vimperku a Krumlov. Ke zmnm v innosti dolo v roce 1897, kdy dolo k en velkonmeckch mylenek a tm k vytvoen druhho nmeckho spolku Deutsche Turnverein Jahn Budweis.

V rmci Deutscher Turnverband dolo ke zmnm klimatu v roce 1937, kdy se nov nacionalistick veden stalo ptou kolonou v SR. Nastupujc tuh nacifikace vedla v roce 1938 k rozputn DhfL. Turnersk organizace dostvala stle vce nacionln vyhrann charakter.

Bhem vlky nmeck tlovchovn spolky neustle prohlubovaly brannou sloku a zamovaly se na vojenskou ppravu. Dominujc roli mla Hitlerova mlde, propagujc heslo: Durch Leistung zum Sieg! K padku nmeck TVS dolo po vyhlen totlnho vlenho sil v srpnu 1944. K rozputn nmeckch TVS dolo od kvtna do ervence 1945 a jejich majetek byl pedn do eskch rukou.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.

Marcela Tepl

Historie volejbalu v eskch Budjovicch

Tato diplomov prce e problematiku historie nejznmjho a historicky nejspnjho volejbalovho klubu v eskch Budjovicch. Z hlediska asovho je pedmt prce zamen na obdob od zatku volejbalu v eskch Budjovicch a po souasnost.

Jako zdroj poznn slou pedevm fondy Sttnho oblastnho archvu v Teboni, fondy a materily regionlnch oddlen Sttn vdeck knihovny, fondy okresnch archiv jinch ech, celosttn a regionln periodika, oddlov, klubov a osobn archivy a zen rozhovory s pamtnky.

Vedouc prce: doc. PaedDr. Jan tumbauer, CSc.